Co wskazane jest wiedzieć na temat schodów drewnianych w Krakowie.

Schody w domu są niezbędnym czynnikiem wystroju wnętrz, w związku z tym nie licząc funkcjonalności kluczowa jest stylistyka. Właściciel, który pragnąłby kupić wyśnione drewniane schody, powinien mieć na uwadze ewentualne trudności. Otóż, jak w każdej specjalności, tak i u producentów występuje swoisty żargon. Nie pragniemy, żeby nasi czytelnicy poczuli się zagubieni w trakcie spotkania ze specjalistami, toteż przedstawimy poniektóre nieznane terminy.

Podniebienie znaczy nachylony obszar biegu schodów. Dusza odnosi się otworu między biegami bądź pustej przestrzeni w centrum schodów. Spocznik jest to punkt przystanięcia, który zamyka bieg na półpiętrze i zmienia kierunek biegu schodów. Teraz bez wątpienia będziemy równorzędnymi rozmówcami dla producentów. Wyróżniamy dużo modeli stopni. Najbardziej nowatorski styl to stopnie kręte. Jest to również znakomity patent do wykorzystania na niewielkich przestrzeniach. Montuje się je do słupa nośnego przymocowanego do stropu. Na nieszczęście nie są one zbyt wygodne, dlatego że przysparzają niemało trudu w trakcie wnoszenia niezbyt lekkich przedmiotów. Chcąc wprowadzić trochę fantazji proponujemy schody wachlarzowe. Schodki mają przeróżną szerokość – im bliżej wnętrza tym są węższe. W rzucie poziomym mają kształt wielokąta albo koła. Schody dębowe są najczęściej wybierane przez właścicieli domów. Dodatkowo mnóstwo domowników decydowało się na buk, klon, dąb oraz orzech.

schody drewniane Kraków

Stopnie schodów tworzy się z drewna klejonego lub litego. Co więcej wielkość schodka nie może przekraczać 19 metrów. Pomiary powinny być dobrane do długości kroku przeciętnego człowieka – suma szerokości i podwójnej wysokości musi równać się od 60 do 65 cm. W tym samym czasie szerokość nie może być mniejsza niż 25 cm. Podświetlenie schodów zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Światła najkorzystniej wstawić zarówno na górze, jak i na dole schodów, żeby dostarczały równomierne rozstawienie światła.
Reasumując wykonanie powierzmy profesjonalnemu zespołowi, który specjalizuje się w konstruowaniu drewnianych schodów. Schody drewniane Kraków to świetny wybór, który zapewnia wysoką jakość wykonania.