Czemu domy drewniane są lepsze od ceglanych?

Każdy z nas chciałby spędzić choć jedną noc w wyśnionym domku w cudownym położeniu. Czasem pragnęlibyśmy, by lokal mieszkalny z zewnątrz oraz w środku był zrobiony z drewna. Nie zawsze damy radę wybyć na wakacje, żeby zamieszkać przez pewien okres w pięknym, drewnianym domku, ponieważ najczęściej bywamy zajęci i zabiegani w współczesnych czasach.


domy szkieletowe

Domy z drewna w większości wypadków kojarzyły się z budownictwem wakacyjnym, jednakowoż od określonego terminu inwestorzy decydują się na budowę domów wykonanych w całości z drzewa. Istnieje niemało zalet tego typu domów. Jedną z zalet jest energooszczędność tego rodzaju domów, dlatego że drewniane domy są ekologiczne jak i przyjacielskie naturze, a z tego powodu energooszczędne. Przy budowaniu zwykłego ceglanego domu jednorodzinnego osiągnięcie tego samego rezultatu jest związane z szerszym nakładem wysiłku niż przy stawianiu domku z drewna. Sporą wartością domów drewnianych jest krótki czas ich budowy. Skonfrontowanie budowania domu drewnianego a budynku murowanego to niczym zestawienie nieba i piekła. Zazwyczaj dom murowany wznosi się nawet do kilku lat, a domy z drewna można postawić zaledwie w kilka miesięcy! W obecnych czasach domy z drewna to nie tylko wakacyjne domki, a zwyczajne mieszkalne domy jednorodzinne. Technologia drewniana przyzwala na budowanie domu w jakimkolwiek stylu. Domy z drewna bywają znacząco lżejsze aniżeli domy murowane, posiadają bowiem zmniejszone obładowania konstrukcyjne i również nie wymagają uzupełniających umocnień. Poprawnie postawiony dom drewniany realizuje wszystkie warunki dla przydatnego używania takie jak parametry termiczne, przeciwwilgociowe czy głosowe. Domy z drewna są w stanie być odporne na płomienie, jeśli do ocieplania postawimy dodatkowo ceglane kominy oraz ceglane kotłownię.

Reasumując, warto zdecydować się na zrobiony z drewna dom, dlatego że jest korzystniejszy niż murowany, a w tym samym czasie prostszy w budowie. Zestawiając dom drewniany z murowanym, da się porównać także ich parametry, ale za to lokal zrobiony z drewna jest mniej wymagający w stawianiu.

Źródło: www.agbud.eu