Elementy ozdobne przy ocieplaniu oraz malowaniu domu

Własnoręczny skład takich elementów podtrzymujących elewację lokalu jak listwy boniowe prawdopodobnie do właśnie tych najprostszych nie należy, aczkolwiek, trzymając się paru reguł, jest możliwe uczynić to dobrze oraz trwale. Właściwie dobrane i zainstalowane, dodadzą fasadzie budynku unikalnego i wielce eleganckiego stylu. Schemat postępowania w tego typu montażu wygląda następująco (dotyczy listewek utworzonych z nadzwyczaj twardego styropianu, nie potrzebującego wspierającego zbrojenia):

1.Początkowym krokiem na poważnie rozpoczynającym działania montażowe jest wykonanie stosownych wymiarów i sumienne zdefiniowanie poziomu. Rozpiętości między każdą z szyn winny zostać starannie zaplanowane, w przeciwnym wypadku uzyskamy zupełnie sprzeczny do zamierzonego rezultat. Znaczące jest również odpowiednie określenie punktu, w jakim kierowana będzie łata do wycinaka.

2. Jeśli wszelkie niezbędne wymiary pozostały sporządzone a także sprawdzone, można przystąpić do wywiercania stosowniej liczby rowków. W większości wypadków przypominają one bruzdy. Żłobione powinny znaleźć się na powłoce styropianu. Później, od razu po wyżłobieniu, żłobki oliwi się stosownie trwałym klejem, który będzie przymocowywał każdą z szyn. Tu nie wolno zapominać o fakcie, iż powinien zostać on nałożony dodatkowo na zespolenie pomiędzy listwami, w przeciwnym przypadku nie będą one porządnie układały się w akuratnym miejscu.

3. Następującym etapem są działania takie jak przyciskanie listwy oraz zbrojenie. Nadmiar kleju powinien być zdjęty za pomocą szpachelki oraz wody. Tymczasem dociskanie najwygodniej i najskuteczniej będzie się przeprowadzać z spożytkowaniem poziomicy.

4. Wyłącznie skład to nie całość. Na tym etapie listwy powinny pozostać pokryte gipsem podkładowym. Nie prędzej niż po takowej wysuszeniu, kompletną fasadę uzupełnić możemy wyselekcjonowaną farbą.

listwy boniowe


Warto wiedzieć, iż zaledwie porządnie wykonany montaż przynosi dobrą jakość oraz wytrzymałość zamontowanych boniowych listew.